Ankara BŞB Zabıta Daire Başkanlığı Projemiz Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nce düzenlenerek uhdemizde kalan Zabıta Daire Başkanlığı arşivindeki dokümanların sayısallaştırılmasını kapsayan 2016/359913 kayıt numaralı “Evrakların Dijital Ortama Aktarılması Hizmet Alımı İşi” ihalesi kapsamındaki projemiz tamamlandı.

Şartnamesine göre 10 ay süresi olan proje 27.01.2017 tarihinde yapılan yer teslimi ile başlamıştı. Sektörümüzde zamanında teslim edilen proje sayısının çok nadir olduğu göz önüne alındığında öngörülenin yaklaşık yarısı sürede tamamlanan projemiz LaciTek gurur listesindeki yerini almış oldu.

Proje kapsamında tarafımıza teslim edilen 1.921 adet klasörde bulunan 55.749 adet dokümanı oluşturan 1.008.511 sayfa A3 ve daha küçük boyutlu evrak ile bu klasörler içerisinde yer alan 291 adet A0 boyutlu evrakın(pafta) taranması işlemi gerçekleştirilmiştir. Her bir doküman 10 adet niteleme alanı ile indekslenmiş ve OCR işleminden geçirilerek tam metin arama işlemine hazır hale getirilmiştir. Tüm dokümanlar kurum bünyesinde kullanılmakta olan EBYS sistemi üzerinden görüntülenmeye hazır şekilde teslim edilmiştir.