Battalgazi Belediyesi Projemiz Başarıyla Tamamlandı

2017/233679 ihale kayıt numaralı “YENİ HİZMET BİNASI KURUM ARŞİVİ İÇİN STANDART DOSYA PLANINA UYGUN YÖNETİM SİSTEMİ KURULMASI,SAYISALLAŞTIRMA YAZILIMININ TEMİNİ VE EĞİTİM HİZMETİ İŞİ” işine ait projemiz 16 Aralık 2017 tarihi itibariyle başarıyla tamamlandı. İhale kapsamında belediyeye sadece sayısallaştırma hizmeti vermekle kalınmayıp belediyenin günlük evraklarını kendi personelleri ile başarılı bir şekilde sayısallaştırabilmesine imkan sağlayacak donanım ve yazılım altyapısı da kurulmuş oldu. Proje kapsamında belediye personelleri 6 aylık sürede 750.000’den fazla sayfanın taranıp OCR işleminden geçirilerek indekslenip akıllandırılmasını sağlayarak öngörülen 500.000 sayfanın bir buçuk katını aşmayı başardılar. Üstelik Belediye bu projede İşkur İşbaşı Eğitim Programı kapsamında aldığı personelleri eğiterek ilerisi için yetişmiş insan kaynağına sahip olurken diğer yandan sayısallaştırma hizmetini piyasa ortalamasının dörtte biri maliyetle almış oldu.

Kurum arşivinde sayısallaştırma hizmetleri kurulan sistem üzerinden aynı kalitede devam ettirilebilecek. Böylece bu ihale ile elde edilen maaliyet avantajı sürekli katlanarak büyümüş olacak.

Bu başarılı projede işbirliği ve desteklerini esirgemeyen Battalgazi Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyor, uygulanan başarılı modelin diğer belediyeler için de örnek teşkil ederek sayısallaştırma hizmetlerinin en ekonomik, sürdürülebilir ve başarılı şekilde tamamlanmasına vesile olmasını diliyoruz.